Lokalny informator dla osób niepełnosprawnych Ruda Śląska
zobacz więcej Strona główna Istota projektu Autorzy Kontakt
Strona główna    Aktualności

Aktualności

14.9.2015

Ogólnopolska Konferencja „Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia”

Katowice, 24 września 2015 roku (czwartek), sala konferencyjna  „Oko Miasta” (Rondo Im. Gen. Jerzego Ziętka)

w godz. 16:30- 20:00.

wstęp wolny


Konferencja „Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia”  kierowana jest do terapeutów prowadzących terapię z dziećmi niepełnosprawnymi, kadry przedszkoli oraz  do rodziców dzieci, którzy chcą rozwijać wzrok swoich pociech w bezpieczny sposób.
Celem wydarzenia jest podjęcie dyskusji na temat miejsca nowoczesnych technologii w życiu dzieci oraz o możliwościach wykorzystania ich jako narzędzia rozwijającego ich umiejętności wzrokowe. Konferencję przygotowali twórcy portalu „Świetlikowo”, który dedykowany jest rozwijaniu widzenia u dzieci i stanowi innowacyjne spersonalizowane narzędzie, które można wykorzystać w zaciszu domowym.
Nasz portal przeznaczony jest dla wszystkich dzieci w wieku od 2 do 7 lat, w tym również  słabowidzących, dla których może stanowić wsparcie tradycyjnej terapii widzenia. Dzięki zestawom gier indywidualnie dostosowanych do potrzeb każdego dziecka, możliwy jest rozwój szeregu umiejętności. Poczynając od  motoryki gałek ocznych, poprzez koncentrację uwagi i logiczne myślenie, aż po wyższe funkcje z zakresu percepcji wzrokowej. Dla dzieci z dysfunkcją narządu wzroku portal oferuje możliwość dostosowania wszystkich gier pod kątem zwiększenia kontrastu, wielkości, pogrubienia konturów, uproszczenia tła – w zależności od potrzeb użytkownika. Świetlikowo daje szansę na monitorowanie postępów dziecka, systematyczne dopasowywanie do prezentowanych przez niego umiejętności, a czas zabawy jest uzależniony od jego aktualnej kondycji.
więcej informacji: www.swietlikowo.edu.pl

Kapitał Ludzki Projekt współfinansowany przez
Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego